تبلیغات
فناوری نوین و دنیای ICT - مطالب هفته دوم آبان 1394
 

امیدوارم لحظات خوبی در این وب سایت داشته باشید .....

سورس کد پیدا کردن یک رشته در رشته دیگر به زبان C++
نویسنده : مهدی محمدی تاریخ : پنجشنبه چهاردهم آبان 1394 کلمات کلیدی : برنامه نویسی , سی ++ , سورس کد برنامه سی++ ,
نظرات
نویسنده: میثم باقری

استفاده کنید  DevC++ از کامپایلر 


#include <iostream>
#include <string>


/* run this program using the console pauser or add your own getch, system("pause") or input loop */
using namespace std;


bool find(string s,string p){
for (int i=0; i< (s.length()-p.length()) ;i++){
int j=0;
for (j=0; j<p.length() && s[i+j]==p[j]; j++);
if (j==p.length())return(true);
}
return(false);
}

int main(int argc, char *argv[]) {
string s;
string p;
cin>> s;
cin>> p;
cout<<find( s,p);

return 0;
}»
مرتبط با : آموزش برنامه نویسی JAVA آموزش برنامه نویسی C# آموزش برنامه نویسی C آموزش برنامه نویسی C++ کامپیوتر نرم افزار آموزش تخصصی نرم افزار های کامپیوتر آموزش تخصصی کامپیوتر
برچسب ها : برنامه نویسی-سی ++-سورس کد برنامه سی++-

مایکروسافت به جاسوسی در ویندوز 10 اعتراف کرد: برای مقابله کاری از دست شما ساخته نیست!
نویسنده : مهدی محمدی تاریخ : پنجشنبه چهاردهم آبان 1394
نظرات


پس از کش و قوس های فراوان بالاخره مایکرسافت پذیرفت که ویندوز 10 بیش از دیگر نسخه های قبلی خود از کاربران اطلاعات جمع آوری می کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که کاربران برای مقابله با این عمل کار زیادی نمی توانند انجام دهند. آقای Joe Belfiore، مدیر اجرایی مایکروسافت امروز در مصاحبه ای عنوان کرد که جمع آوری این اطلاعات که مایکروسافت آنها را با نام "Basic Telemetry" می شناسد تنها راه برای افزایش کارایی ویندوز 10 است. با ما همراه باشید....

سیستم عامل ویندوز از آغاز پیدایش خود مشغول جمع آوری اطلاعات از کاربران مختلف است. به عنوان مثال نمایش هر خطای صفحه آبی موجب ارسال یک سری اطلاعات به پایگاه های داده مایکروسافت می شود. اما اکنون مایکروسافت توسط ویندوز 10، اطلاعات بیشتر و مهمتری همچون عبارت های جستجو شده را هم از سیستم شما جمع آوری می کند.

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد که اطلاعات شخصی به ندرت از کاربران جمع آوری می شود و هنگامی هم که این اتفاق رخ می دهد اطلاعات بدست آمده مورد استفاده قرار نمی گیرند. با این وجود آقای Belfiore در این باره می گوید: "به غیر از مواردی که ما تغییراتی را در تنظیمات سیستم عامل ایجاد نکرده باشیم، اطلاعات جمع آوری شده از کاربران کاملاً مربوط به سلامتی سیستم بوده و هیچ رابطه ای با حریم شخصی و خصوصی آنها ندارد.

در میان تمام نسخه های مختلف ویندوز 10، تنها کاربران نسخه Enterprise تنظیماتی را در دسترس دارند که می تواند از ارسال این اطلاعات جلوگیری کند اما مایکروسافت به این دسته از کاربران اکیداً توصیه کرده است که این تنظیمات را غیر فعال نکنند. در دیگر نسخه های ویندوز 10 هیچگونه تنظیماتی در اختیار کاربران قرار ندارد. اما بنا به گفته های مایکروسافت اطلاعات جمع آوری شده تنها با هدف رشد و ارتقا این سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل اینکه ویندوز هم اکنون به عنوان یک سرویس به کار خود ادامه می دهد تمام مراحل ارسال اطلاعات به پایگاه های داده به صورت خودکار صورت می گیرد.

مدیر اجرایی مایکروسافت همچنین افزود: "ما همچنان به صحبت ها و انتقادات کاربران در مورد این تصمیمات گوش می دهیم و یقیناً هدف ما ایجاد یک تعادل در رخ دادن اتفاقات خوب برای همه این کاربران است."

نظر شما در مورد ویندوز 10 چیست؟ آیا شما هم با آقای Belfiore در مورد اطلاعات جمع آوری شده از کاربران موافق هستید یا فکر می کنید که مایکروسافت از اطلاعات شخصی کاربران خود سو استفاده می کند؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید....»
مرتبط با : هک و جاسوسی سیستم عامل اندروید سخت افزار سیستم های گیمینگ کامپیوتر نرم افزار امنیت کامپیوتر امنیت شبکه سیستم عامل ویندوز (XP , 7 , 8 , 8.1) آموزش تخصصی نرم افزار های کامپیوتر آموزش تخصصی کامپیوتر

عزاداری نکنید، به آنتالیا بروید! (پاسخ به شبهه)
نویسنده : مهدی محمدی تاریخ : شنبه نهم آبان 1394
نظرات

on: 

همواره و همه جا هستند آدم‌هایی که ساز مخالف زدن را یک امتیاز می‌دانند. همه ساله در زمان عزاداری، عده‌ای پیدا می‌شوند در رسانه‌ها و حالا گروه‌های مجازی و محافل خانوادگی و…، رهنمود می‌دهند که مثلاً چرا این نذرها خرج نیازمندان نمی‌شود؟ چرا فلان مداح فلان بداخلاقی را مرتکب شده، چرا سینه‌زن‌ها مرتکب خلاف می‌شوند و به جای این کارها خودشان را اصلاح نمی‌کنند و هزار و یک جور ایرادهای مشابه که برخی هم وارد است، اما شرح و بسط دارد و البته این جماعت نق زن به آن شرح و حاشیه اثر کاری ندارند. اینها اغلب چند وجه مشترک دارند؛ عموم آن‌ها که خودشان اهل عزاداری نیستند. به هر دلیلی کشش رفتن به این محافل را ندارند و بنوعی درصدد توجیه این رفتار خویشند. دیگر اینکه هیچ چیز از تاریخچه این عزاداری‌ها و تأثیرات آن‌ها و ماهیتشان نمی‌دانند. اهل کتاب و مطالعه هم نیستند که منابعی هم به آن‌ها معرفی کنی و بحث را هم برای اقناع آغاز نمی‌کنند، به هر ایرادشان که پاسخ دهی، مسأله پیش پا افتاده دیگری را به میان می‌کشند. شیوه آنان هم این است که گاه حرف حقی را می‌زنند و اما نتیجه باطلی می‌گیرند. فقط هم ایراد می‌گیرند و هیچ وقت جلوتر نمی‌روند، یعنی اهل راه حل ارایه کردن نیستند. بیشتر هم دلسوزی‌هایشان در مسایل مذهبی گل می‌کند. این‌ها همین جماعتی هستند که در فاجعه «منا» با شقاوتی حیرت‌آور، حجاج را بازخواست می‌کردند که چرا پول حج خود را پل نساختند و اصلاً چرا رفتند و… باور کنید همین‌ها در قصه حمله تروریستی «شارلی ابدو» نخستین کسانی بودند که برای قربانیان آن شمع روشن کرده و در فضای مجازی معرکه گرفتند و صدای آن‌ها در هنگام سفرهای بسیاری به تایلند و آنتالیا و مانند آن در آستانه تعطیلات سال نو و تابستان و… هرگز شنیده نمی‌شود که بپرسند چرا پول این سفرها صرف پل سازی و مدرسه سازی نمی‌شود، اما همین که جایی پای امری دینی و مذهبی به میان آید، این‌ها سر و کله‌شان پیدا می‌شود!
در یکی از گروه‌های مجازی دوستی نوشته بود؛ دیروز در مراسم تشییع یکی از قربانیان منا در شهر قم اعلام شد که ایشان، ۱۲۰ یتیم را سرپرستی کرد و بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی برای زوج‌هایی از همین ایتام در دست ساخت داشت و افزوده بود، این یکی از همان حجاجی است که عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش مدعی‌اند چرا پولش را صرف فقرا نکرده و صرف سفر حج کرده است! خوب است یک تحقیقی بشود تا همه بدانند آدم‌هایی که این رهنمودها را می‌دهند، خودشان چقدر در این کمک‌ها و کارهای خیر پیشقدم بوده‌اند! در جایی دیگر هم یکی خیلی هیجان زده شده بود که این همه طلا در حرم ائمه اطهار(ع) ضرورت ندارد و چرا این‌ها را بین فقرا تقسیم نمی‌کنند و بزرگواری هم به او پاسخ خوبی داد که: برادر جان! کاش در ماجرای ساخت ضریح تازه امام حسین(ع) خودت به عنوان نمونه می‌آمدی و می‌دیدی، کسانی که این طلاها را می‌دادند و با گریه و التماس خواهش می‌کردند، انگشتر نامزدی و گوشواره و النگو و تکه طلایی که گاه تمام دارایی‌شان بود، حتماً در ساخت ضریح به کار رود، همان فقرا و ضعفایی بودند که شما دنبال بخشیدن طلاها به آنان هستی، وگرنه بندرت از جماعت بوگاتی سوار و دارای ویلاها و خانه‌های چندین میلیاردی، کسی طلایی برای این کار نذر می‌کند، جان کلام آنکه اتفاقاً این عظمت نشان عشق همان طبقه‌ای است که با وجود نیاز خویش، از خود می‌گذرد و دار و ندارش را نذر می‌کند. بنابراین لازم نیست شما غصه آن‌ها را بخوری و نماینده ایشان شوی!

عزاداری نکنید، به آنتالیا بروید!

بگذریم، بی‌شک باید محافل عزاداری و هیأت‌های مذهبی آسیب‌شناسی شوند. آنچه آمد به معنای پذیرش تمام و کمال وضع موجود نیست. همچنان در گذشته هم بزرگان این عرصه چنین دغدغه‌هایی داشته و متفکرانی مانند شهید مطهری با تألیف آثار درخشانی چون «حماسه حسینی» تلاش کرده‌اند تا عزاداری حقیقی را به مردم بشناسانند، اما این نباید  به معنای قبول حرف‌های بی‌ریشه‌ای که در جهت زدن ریشه عزاداری‌های اهل بیت(ع) است، باشد. اگر ۱۴۰۰ سال باورهای آرمانی شیعیان دست نخورده باقی مانده و محکمات اعتقادی ایشان نسل به نسل دوام یافته، اثر حفظ و زنده نگه داشتن همیشه شعایر بوده و بس.

چنانچه بنا بود به میل جماعت نق زن همیشگی، رفتار شود و همه چیز تعطیل شود و پولش صرف امور مورد ادعای آنان شود، بی‌گمان فقر و فاقه ریشه کن نمی‌شود، اما این شعایر که خود می‌تواند مرجعی اصلی برای بسط عدالت و ریشه کنی ستم و فقر باشد، بی‌تردید تا امروز محو شده و اثری از آن باقی نمی‌ماند. چیزی که برخی مغرضان در پس این دلسوزی‌های مزورانه، در حقیقت به دنبال آنند و عده‌ای ناآگاه نیز ندانسته به ابزار دست آنان تبدیل می‌شوند.»

از هیأت ثارالله مسیحی ها چه می دانید؟
نویسنده : مهدی محمدی تاریخ : شنبه نهم آبان 1394
نظرات».:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
 

ابزار وب

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جستجوگر گوگل

كد تعیین وضعیت یاهو

جاوا اسكریپت

پرینت

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

ابزار وبلاگنویسان


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

این صفحه را به اشتراک بگذارید چاپ این صفحه


 
آخرین عناوین مطالب
» اجرای نسخه‌ کامل ویندوز 10 بر روی دستگاهی با پردازنده اسنپدراگون 820
» اپل از مک‌بوک پروی جدید خود رونمایی کرد
» مایکروسافت آپدیت Cumulative KB3194798 را برای Windows 10 build 14393.321 منتشر کرد
» گوشی TRI Cadenza اوایل سال آینده با مشخصات رویایی عرضه می‌شود؛ دو چیست SD830، دوربین 60MP و 12گیگابایت رم و 1 ترابایت حافظه داخلی
» ? What is Astral Projection
» setunnamed دانلود جامع ترین نرم افزار مدیریت و اورکلاک سی پی یو برای آندروید SetCPU for Root Users 3.0.9 + آموزش آورکلاک
» پرفروش ترین گوشی اندرویدی سال 2016 کدام بوده است؟ حتماً نتایج را بخوانید!
» [دانلود کنید] فایل ISO رسمی نسخه 1607 ویندوز 10 (با لینک مستقیم)
» اولین حافظه میکرو اس دی با ظرفیت 256 گیگابایت توسط سندیسک معرفی شد
» بررسی تخصصی قوی ترین و گران ترین لپتاپ بازار MSI GT80S 6QF TITAN SLI
» نتایج تست های تخصصی DxOMark: دوربین HTC 10 بهترین دوربین اسمارت فون های دنیاست!
» اچ تی سی 10 رسماً معرفی شد؛ نمایشگر 5.2 اینچی QHD، دوربین 12 مگاپیکسلی و سیستم صوتی بینظیر . شهر سخت افزار
» به مناسبت شهادت بانوی دو عالم فاطمه الزهرا (س)
» دانلود روایت عهد 50 "معماری اسلامی"
» شهادت مظلومانه شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان
» آموزش تصویری اتصال شبکه دو لپ تاپ یا کامپیوتر به صورت بی سیم بدون روتر
» ترفند ویندوز 10: فعال سازی قابلیت God Mode و دسترسی به بیش از 260 تنظیم مختلف
» فرجامِ برجام در کلام استاد علی اکبر رائفی پور
» تشخیص مدت زمان باقی مانده از اکتیویشن ویندوز
» حل ارور Side by side configuration
» آیا Battlefield 5 در راه است ؟! سایت IMDB بازی Battlefield 5: Armageddon را لیست کرد
» روزنامه اندیپندنت زیارت اربعین را بزرگترین تجمع جهان توصیف کرد
» دانلود سخنرانی استاد رائفی پور ، روایت عهد 48 با عنوان آخرین تکاپوی کفر - راهکارهای مقابله با نفوذ
» عشق یعنی اربعین ، پای پیاده تا حرم ... یا اباعبدالله
» پاسخ به شبهه حضور حسنین (علیهما سلام) در جنگ فتوحات
» «۱۱ سپتامبر فرانسوی» در ۱۳ نوامبر؛ این بار پیامدها چه خواهد بود؟
» آموزش بکاپ گیری از ویندوز آپدیت شده با نرم افزار ها و درایورهای نصب شده توسط Acronis True Image
» استفاده از DISM برای تعمیر ویندوز 10
» رد یابی و پیدا کردن سیستم( Find my device )در ویندوز 10 بیلد اینسایدر 10565
» جلوگیری از دریافت درایورهای سخت افزاری در هنگام بروز رسانی ویندوز 10

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به فناوری نوین و دنیای ICT می باشد.

 شارژ ایرانسل

فال حافظ